Blog

Ako predchádzať znečisteniu fasád ?

Vieme, že časom sa každá jedna fasáda znečistí a je nevyhnutné ju dať vyčistiť, pokiaľ chcete zachovať čo najdlhšiu životnosť a estetiku budovy. Odborníci z Famus.sk vám poskytnú zopár tipov, ako si viete predĺžiť životnosť vašej fasády.

Aby ste predišli znečisteniu fasád a predĺžili ich životnosť, existuje niekoľko krokov, ktoré môžete urobiť.

 

  1. Pravidelná údržba – Pravidelná údržba fasády, ktorá zahŕňa kontrolu, čistenie a opravu poškodení, môže pomôcť predchádzať znečisteniu fasád a zabezpečiť ich ochranu.
  2. Zabezpečenie správneho odvodnenia – Správne odvodnenie okolia budovy môže pomôcť predchádzať znečisteniu fasády. Ak sa okolie budovy nedostatočne odvodňuje, môže dôjsť k hromadeniu vody na fasáde a k tvorbe vlhkosti, čo môže spôsobiť znečistenie.
  3. Použitie kvalitných materiálov – Použitie kvalitných materiálov pri stavbe fasády môže predchádzať znečisteniu fasád a predĺžiť ich životnosť.
  4. Ochrana proti UV žiareniu – UV žiarenie môže spôsobiť zmenu farby fasády a jej poškodenie. Použitie ochranných náterov a farieb môže pomôcť predchádzať týmto problémom.
  5. Čistenie strešnej kanalizácie – Kontrola a čistenie strešnej kanalizácie môže pomôcť predchádzať znečisteniu fasád. Ak sa strešná kanalizácia nedostatočne čistí, môže dôjsť k hromadeniu vody a tvorbe vlhkosti, čo môže spôsobiť znečistenie fasády.

Záver

Fasáda je dôležitou súčasťou každej budovy a jej ochrana a údržba sú dôležité pre predĺženie jej životnosti. Kedy je čas na čistenie fasády závisí od niekoľkých faktorov, vrátane typu fasády a poveternostných podmienok v danej oblasti. Ak sa rozhodnete pre čistenie fasády, je dôležité používať správne čistiace prostriedky a techniky, aby ste predišli poškodeniu fasády a jej farby.

 

 

Slovenský Magyar